logo

هنر اول تا هفتم چیست؟

هنر اول تا هفتم

تا قبل از اینکه به دنیای مجازی آشنایی پیدا کنم همیشه تو ذهنم مونده بود که هنر هفتم سینماست یعنی چی. یک اصطلاحه یا نه ما قبل سینما ۶ هنر دیگر داریم. اگه آره اونا چی هستن. بعدها الفاظی مثل هنر اول تا هفتم یا هنر

البته اینم بگم وقتی با دنیای نت آشنا شدم این سوال تو ذهنم گم شده بود برای همین سمتش نرفتم تا اینکه چند وقت پیش یهو اومد به ذهنم و توی اینترنت دنبالش گشتم.

کار سختی نیست شما کافی سرچ کنید هنر اول تا هفتم قطعا هزاران سایت با محتوی تقریبا یکسان برای شما میاره و قرار نیست ما هم کار خاصی بکنیم. فقط گفتیم شاید یکی این مطلب ببینه و براش جالب باشه بدونه این چیزها رو و نیاز نباشه به سایت های دیگه سر بزنه. پس متن زیر که تقریبا کپی ای از سایت های دیگه رو مطالعه کنید:

هنر رو کارشناسان این حوزه به ۷ بخش تقسیم بندی کرده اند که به صورت تیتر وار عبارتند از:

 

هنر اول : معماری

سبک طراحی و شیوه ساخت و ساز ساختمان‌ها و دیگر سازه‌های فیزیکی است.

 

هنر دوم : هنرهای دستی مانند مجسمه سازی ، شیشه گری و …

هنرهای دستی به آن دسته از هنر ها گفته میشود که هنرمند با حرکات دست خود به خلق یک شیء میپردازد.

 

هنر سوم : هنرهای ترسیمی شامل نقاشی ، خطاطی و …

هنرهای ترسیمی در واقع شاخه و فرمی از هنرهای تجسمی است که در آن هنرمند با استفاده از ابزاری به رسم و ثبت یک اثر هنری می پردازد.

 

هنر چهارم : ادبیات شامل شعر ، داستان ، فیلمنامه و…

عبارت است از آن‌گونه سخنانی که از حدّ سخنان عادی، برتر و والاتر بوده است و مردم، آن سخنان را در میان خود، ضبط و نقل کرده‌اند و از خواندن و شنیدن آن‌ها دگرگون گشته و احساس غم، شادی یا لذّت کرده‌اند.

 

هنر پنجم:  موسیقی

موسیقی یا خُنیا هنری است که از صداها تشکیل شده است.

 

هنر ششم :  ورزش ، رقص و حرکات نمایشی

این هنر در حقیقت هنری است که در آن افراد با استفاده از تحرکات بدنی به خلق اثر میپردازند.

 

هنر هفتم : هنرهای نمایشی مانند سینما ، تئاتر و…

شکلی از هنر است که برخلاف هنرهای پلاستیکی، هنرمند در آن با استفاده از بدن و فیزیکِ خود در وهلهٔ نخست و سپس بهره‌گیری از امکانات دیگر به خلق هنر خود می‌پردازد.

 

هنور اول تا هفتم

اما تمامی آثارهنری درارای وجوهی مشترک با یکدیگر هستند که این وجوه زمینه ساز شکل گیری هنرهای هفتگانه شده است :
الف ) تخیل به عنوان مهمترین عامل در شکل گیری آثار هنری به شمار می رود ، هرچه هنرمند حس تخیل بهتری داشته باشد آثار او در بین سایر هنرمندان شاخص تر می شود.

ب ) احساسات و عواطف هنرمند ، وجه اشتراک آثار هنری در این است که بیشتر این آثار بر اساس عواطف و احساسات هنرمند شکل می گیرد و کمتر تفکر منطقی و عقلانی در پیش زمینه آثار هنری دخالت دارند . این بدین معنی نیست که هنرمند از عقل ، شعور و درک خود در خلق آثار استفاده نمی کند ، به عبارتی یعنی احساسات هنرمند بر جنبه های فکری در ابتدای شکل گیری طرح او برتری می یابد.

ج ) منشوری بودن و چند معنایی بودن آثار هنری ، این بدین معنی است که وقتی هنرمند اثری را خلق می کند هرکس که در مقابل آن قرار می گیرد با توجه به تفکرات و احساسات خود می تواند برداشت متفاوتی از آثار هنری داشته باشد . بدون شک وقتی یک اثر هنری از عواطف و احساسات هنرمند شکل می گیرد نمی تواند معنایی تک بعدی داشته باشد و استنباط از آن متفاوت می شود.

  • Share

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *