logo

عکس سلفی -تاریخچه و معرفی آن

تاریخچه عکس سلفی

عکس سلفی اصطلاحا به عکس‌هایی گفته می‌شود که کاربر با وب‌کم یا دوربین گوشی تلفن هوشمند از خودش می‌گیرد و آن را روی شبکه‌های اجتماعی اینترنتی منتشر می‌کند.

در ۱۹ نوامبر سال ۲۰۱۳ واژه‌نامه آکسفورد، واژه selfie را واژه سال معرفی کرد و آن را اینگونه تعریف کرد که وقتی فرد عکسی از خودش بگیرد و در اینترنت به اشتراک بگذارد، به عکس و کار انجام شده، « سلفی» گفته می‌شود.

خود واژه «سلفی» نخستین بار در سال ۲۰۰۲ ابداع شد، در آن زمان یک مرد استرالیایی بعد از یک مستی، عکسی از خود در اینترنت منتشر کرد و از واژه سلفی استفاده کرد، اما موج محبوبیت جدید سلفی را عمدتا اینستاگرام با هشتگ سلفی، سبب شده است.

اما جالب است بدانید که نخستین عکس از خود تاریخ را یک شیمی‌دان جوان مقیم فیلادلفیا در سال ۱۸۳۹ گرفت، اسم این مرد جوان رابرت کورنلیوس بود، در آن زمان تجهیرات عکاسی مثل حالا نبود و مسلما کسی نمی‌توانست به گرفتن گوشی هوشمند به سمت خودش، به آسانی عکسی از خود بگیرد، به همین خاطر او به سرعت پوشش لنز را برداشت و به سرعت در مقابل دوربین عکاسی قرار گرفت، یک دقیقه‌ای در مقابل دوربین ایستاد، تا عکسش رو نگاتیو ثبت شود.

عکس سلفی 1

بعد از این عکس دومین عکسی که به عنوان عکس سلفی مطرح شد عکسی بود که در سال ۱۹۲۰ در شهر نیویورک آمریکا گرفته شده است. در این عکس چند نفر در حال گرفتن عکس از خود به وسیله یک دستگاه دوربین عکاسی بزرگ هستند.

 

عکس سلفی 2

 

همچنین پایگاه خبری «نردو تایم» نیز عکس‌هایی سلفی منتشر کرد و نوشت که تاریخ عکس‌ها به سالهای میان ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ بازمی‌گردد که صاحبان عکس‌ها با کمک آینه و دیگر امکانات آن روزگار سلفی می‌گرفتند.

 

عکس سلفی 3

 

سایت فتوگراف با انتشار تصویر زیر، اعلام کرد که تاریخ گرفتن این عکس به سال ۱۹۲۰ باز می‌گردد.

 

عکس سلفی 4

 

شاید مهم ترین بوجود اومدن عکس های سلفی را بتوان علاقه افراد به گرفتن عکس در حالت مختلف از خود دانست که با وجود در دسترس نبودن شخصی که بتواند عکس بگیرد، مردم به این نوع عکس روی آورده اند.

برگرفته از ویکی پدیا

 

  • Share

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *